تحلیل رفتار متقابل (مقدمه)

تحلیل رفتار متقابل (مقدمه)


تحلیل رفتار متقابل (مقدمه)


● می دانم برای داشتن پس انداز کافی برای خرید اتومبیل باید قید خرید گوشی را بزنم ، اما نمیتوانم در مقابل وسوسه خرید IPhone 6 مقاومت کنم.

● می دانم اگردر بحث با همکارم عصبی شوم به جای گرفتن نتیجه مطلوب ، بحث سازنده ما احتمالا تبدیل به یک مشاجره بی نتیجه خواهد شد ، اما باز عصبی می شوم.

می دانم ابراز علاقه زیاد در مقابل شریک زندگیم احتمالا حمل بر ضعف عاطفی من خواهد شد ، ولی باز در مقابل احساسات شدید، مخالف تصمیم قبلی عمل می کنم.

می دانم چند روز مانده به امتحان پایان ترم نباید به سراغ Facebook  و Instagram بروم اما کنجکاوی وادارم می کند فقط ده دقیقه سری به آنها بزنم و کدامیک از ما قادر است در مقابل

  وسوسه فقط ده دقیقه دیگرهای بعدی مقاومت کند

 

tahlil.jpg

 


 چرا تمام این  می دانــم ها مرا به سمت میتوانــم هدایت نمی کنند؟ چرا نمی توانم به درستی احساسات خود را مدیریت کنم ؟ چطور عده ای کنترل بیشتری بر احساسات خود دارند و اصطلاحا   عاقل ترند اما عده ای دیگر نمی توانند احساسات آنی و خوشی های زودگذر را فدای اهداف بزرگتر کنند؟ و سئوال مهم تر اینکه آیا راه موفقیت از سرکوب امیال واحساسات می گذرد؟

 

2.png

 

سلسله مطالبی که در ادامه خواهید خواند ، برگرفته از سه منبع زیر است:

 

bookimg_220_7050.jpg

tahlils.png

tahlilm.png


هدف این مجموعه نه تنها ارائه اطلاعات جدید بلکه کوشش برای پاسخ به این مسئله است که چرا مردم غالبا به همان خوبی که بلدند زندگی نمی کنند؟مطالب مرتبط :

1-تحلیل رفتار متقابل (مقدمه)

2-تحلیل رفتار متقابل (کودک ، والد، بالغ)

3-تحلیل رفتار متقابل (تولد روانی و چهار وضعیت زندگی)

4-تحلیل رفتار متقابل (بازنواخت خاطرات)

 

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید