3 ضلع مثلث درآمدزایی مهارت چیست؟

3 ضلع مثلث درآمدزایی مهارت چیست؟


قاعده‌ی مثلث درآمدزایی مهارت چیست؟

در این مقاله برای ورود به بازار کار، 3 بعد متفاوت درآمدزایی مهارت را مطرح می‌کنیم. می‌دانیم یکی از علل بیکاری در جامعه امروزی، نداشتن مهارت و تخصص می‌باشد ولی آیا همه کسانی که مهارت و تخصص دارند، صاحب شغل هم هستند؟ علت اصلی بیکاری نداشتن مهارت و یا صحیح به کار نبردن آن و یا تطابق نداشتن تقاضا نسبت به آن مهارت است؟ واقعا مشکل کجاست؟ برای دریافت پاسخ این سوال، باید بدانیم که چگونه مهارت را در جهت اشتغال و درآمدزایی به کارگیریم.

ما با داشتن مهارت، باید درآمد کافی هم داشته باشیم اگر نداریم، آگاه باشیم که یکی از ضلع‌های مثلت درآمدزایی مهارت، وجود ندارد یا دچار مشکل شده است.

در واقع این 3 بعد تعیین‌کننده میزان درآمد ما با استفاده از مهارت و تخصص است. اضلاع این مثلث عبارتنداز:

 سطح مهارت‌های ما

 میزان تقاضا نسبت به مهارت ما

 دشواری جایگزین کردن افراد دیگر

بنابراین هرقدر که سطح مهارت‌ ما بالاتر، نیاز به آن بیشتر و جایگزینی دیگران دشوارتر باشد، درآمدمان بیشتر خواهد بود و برعکس.

eshtegal1.png

حال می‌خواهیم در مورد هر یک از این اضلاع مثلث درآمدزایی مهارت بحث کنیم:

سطح مهارت‌های فردی

اولین عاملی که باعث درآمدزایی و اشتغال می‌شود، داشتن مهارت و تخصص است. در هر رشته‌ای که تحصیل می‌کنیم، یا هر موضوعی که علاقه داریم، مهارت کسب کنیم و متخصص شویم. وجود تخصص و مهارت حتی در یک زمینه، باعث ایجاد اشتغال و در نتیجه درآمدزایی خواهد شد.

میزان مهارت و تخصص از عواملی مانند استعداد، علاقه و پشتکار ناشی می‌شود اگر کاری را با علاقه و پشتکار انجام دهیم حتما به نتیجه می‌رسیم. از طرفی همین علاقه، نشانه‌ی استعداد ما است.

داشتن خلاقیت، باعث تقویت مهارت و علاقه در کار می‌شود پس تا می‌توانیم در انجام کارها خلاقیت به خرج دهیم تا استعدادهای درونی ما نیز آشکار شود.

eshtegal2.png

میزان تقاضا نسبت به مهارت ما

فرض کنیم ما در یک زمینه‌ی خاص، مهارت کسب کردیم و متخصص شدیم ولی هیچ تقاضایی برای تخصص ما وجود ندارد! در این موقع چه شرایطی پیش می‌آید؟ شاید ما برای رسیدن به تخصص و مهارت، تلاش زیادی کرده‌ایم ولی با نبودِ تقاضا، عملا این تلاش به هدر خواهد رفت.

پس موقع انتخاب زمینه تخصص و مهارت باید همه جوانب را در نظر بگیریم و از خود سوال بپرسیم که این مهارت و تخصص در شهر من چقدر تقاضا دارد؟ اگر تقاضایی در کار نبود، ما باید شهر و محل دیگری که متقاضی این مهارت و تخصص هستند، برویم و یا یک مهارت و تخصص دیگری را انتخاب کنیم.

البته روش دیگری هم وجود دارد، فرض کنیم ما در زمینه‌ای مهارت کسب کردیم که می‌دانیم همه به آن نیاز دارند ولی چون اطلاعات کافی ندارند، در قبال آن، تقاضایی هم ندارند.

eshtegal3.png

در این موقع ما باید با استفاده از روش‌های تبلیغاتی مختلف مردم را با تخصص خود آشنا کرده و افرادی را جذب نماییم.

دشواری جایگزین کردن افراد دیگر

ضلع سوم مثلث درآمدزایی مهارت را با ذکر یک مثال ساده بیان می‌کنیم. در یک جامعه‌ی سالم و پیشرفته؛ جایگاه اجتماعی همه شغل‌ها باید یکی باشد چون همه صاحبان شغل به عنوان فردی از یک جامعه بزرگ هستند. تفاوت مهم در جایگاه شغلی افراد است و دشواری جایگزین کردن افراد به جای آن‌ها!

eshtegal4.png

برخی از شغل‌ها، قابلیت یادگیری آسانی دارند و حتی در طول چند روز قابل یادگیری هستند، برای این شغل‌ها به راحتی می‌توان افراد دیگر را جایگزین کرد ولی برخی از شغل‌های سخت و دشوار، به راحتی قابل جایگزین کردن نیستند و برای رسیدن به آن جایگاه شغلی باید سال‌های زیادی به تلاش کردن و یادگیری سپری شود.

پس برای درآمدزایی و تثبیت شغل باید مهارتی را کسب کنیم که به آسانی، قابلیت جایگزین کردن افراد دیگر به جای ما وجود نداشته باشد.

نتیجه گیری:

برای اشتغال و کسب درآمد باید هر سه ضلع مثلث درآمدزایی را در نظر بگیریم. اگر هر یک از این سه ضلع وجود نداشته باشد، پروسه اشتغال‌زایی ما با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

تگ ها:

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید