پست روزانه

پست روزانه

مفهوم #فریلنسر یا آزادکار، طی دهه‌های اخیر مطرح شده است. ساده‌ترین تعریف فریلنسر این است که یک نفر، بدون این که به یک سازمان یا #کسب_و_کار و شرکت مشخص متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، فعالیت خود را تغییر می‌دهد.

 

در تعریف ساده‌تر، فریلنسر به کسی گفته می‌شود که برای خود و به صورت پروژه‌ای کار می‌کند. فریلنسر فردی است که یک حرفه و تخصص مثل #عکاسی، #نویسندگی، #طراحی_سایت، #برنامه_نویسی، #گرافیک، #ترجمه ، آشپزی و دارد و به صورت پروژه‌ای و آزاد برای دیگران کار می‌کند.

 

رای راه‌اندازی یک کسب و کار فریلنس باید یقین داشته باشید که بیشتر آموزش‌های لازم و همه ترفند‌ها و ریزه کاری‌های آن حرفه را آموخته‌اید. اگر برای نمونه طراح گرافیک یا برنامه نویس هستید و دستکم یکی دو سال سابقه کار در این زمینه دارید، می توانید به صورت فریلنس کار کنید.

 

اما اگر هنوز تجربه لازم را کسب نکرده اید می‌توانید با انجام پروژه‌های فردی یا رایگان یا انجام کار با دستمزد کمتر برای افراد دیگر شروع به کسب تجربه کنید. فکر نکنید همین که مدرک دانشگاهی مرتبط دارید دیگر می توانید یکراست فریلنسر (یا آزادکار) شوید و مشتریان هم برایتان سرودست خواهند شکاند! تنها به واسطه تجربه و گاهی آزمون و خطاست که می توان ترفندهایی را یاد گرفت که در هیچ دانشگاهی به کسی یاد نمی دهند.

 

وب سایت‌های مخصوصی برای کسب و کار فریلنس وجود دارد که می‌توانید با عضویت در آن‌ها به صورت پروژه‌ای با توجه به #مهارت خودتان، کار کنید.

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید