معرفی کتاب "اثر مرکب"

معرفی کتاب "اثر مرکب"

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) تالیف دارن هاردی (Darren Hardy) در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است و توضیح می دهد که چگونه با اهمیت دادن بیشتر به تصمیمات کوچک و اثر تجمعی‌شان، در زندگی تغییرات پایدار ایجاد کنید.

در اصل کتاب اثر مرکب، نقشه راه برای داشتن زندگی بهتر، کسب موفقیت و تحقق رویاها و آرزوهایتان است. دارن هاردی در این کتاب نشان می‌دهد که با پذیرش مسئولیت زندگی خود، می‌توانید عاداتتان را تغییر دهید، کنترل زندگی خود را برای رسیدن به موفقیت به دست بگیرید و از محدودیت‌ها فراتر بروید.

اثر مرکب درباره‌ی چگونگی کسب موفقیت می‌باشد. برای رسیدن به موفقیت چقدر زمان لازم است؟ شاید مدتی خود را فریب دهید اما باید بدانید هیچ نوش دارو، فرمول جادویی یا راهکار فوری برای کسب موفقیت وجود ندارد.

اثر مرکب.jpg

حتماً شنیده‌اید که به هر چیزی که فکر کنید و هدف داشته باشید، می‌رسید. پس باید چگونگی رسیدن به آن را بدانید. اثر مرکب راهنمای کاربردی است که به شما می‌آموزد چطور از این نظام استفاده کنید. زمانی که تکنیک‌های این کتاب را اجرا کردید، چیزی نیست که نتوانید بدست آورید.

قبل از کندوکاو کتاب، باید بدانید که کسب موفقیت سخت است و احتمال دارد روش کسب موفقیت، پُر زحمت و خسته کننده باشد.

ثروتمند شدن، نفوذ داشتن و جهانی شدن در رشته‌تان، زمان می‌برد و دشوار است ولی با اثر مرکب امکان پذیر می‌باشد. اگر از کار کردن، منظم بودن و تعهد بیزارید، بهتر است تلویزیون را روشن کنید و منتظر تبلیغاتی باشید که وعده‌ی موفقیت یک شبه می‌دهد؛ البته باید کارت اعتباری با موجودی بالا نیز داشته باشید.

اثر مرکب.jpg

شما همه چیز را برای کسب موفقیت می‌دانید و به آموزش احتیاج ندارید. بلکه به عملکرد و برنامه ریزی جدیدی نیاز دارید.

تحسین‌هایی در مورد کتاب اثر مرکب

در ابتدای کتاب اظهار نظرهای چند تن از بهترین‌های صنعت موفقیت در تحسین اثر مرکب درج شده است. از برایان تریسی، جک کنفیلد، جان سی ماکسول، … تا پیامی ویژه از آنتونی رابینز که همگی خود از قله‌های عرصه موفقیت هستند.

این کتاب قدرتمند و کاربردی بر اساس تجربیاتی اثبات شده و سودآور نوشته شده است، به شما نشان می‌دهد که چگونه از استعداد های خاصتان با به کارگیری از فرصت های دوروبرتان، حداکثر استفاده را ببرید. اثر مرکب گنجینه‌ای است از ایده‌ها برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ‌تر ازآن چه تاکنون فکر می‌کردید.

برایان تریسی، سخنران و نویسنده‌ی کتاب راه ثروت

فرمولی کلیدی برای داشتن یک زندگی فوق‌العاده. اثر مرکب را بخوانید و مهم‌تر اینکه به آن عمل کنید.

جک کنفیلد، نویسنده‌ی کتاب اصول موفقیت: چگونه از جایگاه فعلی خود به جایگاه دلخواهتان برسید

دارن هاردی یک کتاب جدید در زمینه‌ی موفقیت و پیشرفت شخصی نوشته است. اگر دنبال یک راهنمای واقعی هستید؛ برنامه‌ای واقعی با ابزارهایی واقعی که می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد و به رؤیاهایتان تحقق بخشد، اثر مرکب همان است که دنبالش هستید.

جان سی ماکسول؛ سخنران و نویسنده‌ی کتاب پرفروش ۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری

اثر مرکب به شما کمک می‌کند تا در رقابت‌ها پیروز شوید، از چالش‌های پیش رویتان عبور کنید و آن زندگی را خلق کنید که لایقش هستید!

تی.هارواکر، نویسنده‌ی کتاب پرفروش نیویورک تایمز با عنوان اسرار ذهن ثروتمند

اثر مرکب یک راهنمای عملیاتی ست که به شما یاد می‌دهد چگونه صاحب سیستم باشید، آن را کنترل کنید، در استفاده از آن مهارت پیدا کنید و آن را برحسب نیازها و خواسته‌هایتان شکل دهید.

اثر مرکب چیست؟

دارن هاردی در اثر مرکب به ‌وضوح به شما نشان می‌دهد چرا آن آدمی که دوست داشتید باشید، نیستید.

او می‌گوید: زندگی شما، محصول انتخاب‌های لحظه به لحظه شماست. هیچ‌کس دوست ندارد چاق شود، ورشکسته شود یا طلاق بگیرد، ولی چرا این اتفاقات می‌افتد؟!

اثر مرکب.jpg

درواقع کارهای کوچکی که شاید هیچ وقت بخاطر انجامش مورد تشویق قرار نگیرید مثل: نخوردن یک بسته چیپس پرکالری، ثبت روزانه مراودات مالی، پایبندی به قرار شام‌ها با همسرتان و… یا هیچ‌گاه بخاطرش آنی سرزنش نشوید مثل: خوردن هرروز یک پفک نمکی، یا عدم ثبت مخارج روزانه، نرسیدن به شام منزل و… موفقیت یا عدم موفقیت شما را شکل می‌دهند.

اثر مرکب.jpg

اثر مرکب جادوی انتخاب‌های کوچک و به ‌ظاهر کم اهمیت است که در گذر زمان نتایج بزرگ و عجیبی به همراه دارد.

همه روزه شما در حال انتخاب‌های گوناگون هستید. این انتخاب‌ها هستند که آینده شما را می‌سازند. این که با چه کسی ازدواج می‌کنید؟ به دانشگاه بروید یا نه؟ در جمع دوستانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند حاضر شوید یا نه؟ پس همه این‌ها روی اثر مرکب زندگی شما اثر می‌گذارند.

قسمت‌هایی از کتاب اثر مرکب:

*به اطراف خود نگاه کنید. دنیا مملو از افراد تحصیل کرده است.

*درس‌هایی که شما در دانشگاه آموخته‌اید حتی قبل از آن که جوهر امضای مدرک فارغ التحصیلی شما خشک شود منسوخ و قدیمی محسوب شده‌اند!

اثر مرکب.jpg

*موفقیت شما بر اساس آموخته‌هایی که هر روز می‌آموزید تعیین می‌شود .

*حدود ۳ درصد از مردم دنیا هدف دارند و فقط ۱ درصد از مردم آن را روی کاغذ می‌آورند. یادداشت و هدف‌هایتان. احتمال دستیابی به آن‌ها را تا ۱۰۰% افزایش می‌دهد.


اثر مرکب.jpg

*یک رویه روزانه که بر اساس عادت‌های خوب بناشده باشد. چیزی است که موفق‌ترین افراد را از بقیه جدا می‌کند.

* وقتی شرایط عالی باشد. همه چیز آسان است. هیچ حواس پرتی و مزاحمتی وجود ندارد. فریب‌ها و وسوسه‌ها برای رها کردن تلاش اغواکننده نیستند و هیچ مانعی قدم‌های شما را سست نمی‌کند. اما وقتی مشکلی پیش می‌آید. وسوسه دست کشیدن به سراغ آدمی می‌آید.

* مردی به سرعت و چهارنعل با اسبش می‌تاخت.

اینطور به نظر می‌رسید که به جای بسیار مهمی می‌رفت . مردی که کنار جاده ایستاده بود . فریاد زد ؛ کجا می‌روی ؟

مرد اسب سوار جواب داد . نمی‌دانم از اسب بپرس !

این داستان زندگی خیلی از مردم است .

آن ها سوار بر عادت‌ها و باورهای غلطشان می‌تازند. بدون این که بدانند به کجا می‌روند.

* مراقب باشید …. که برای موفقیت در برخی حیطه‌های زندگی . بهای سنگینی به قیمت از دست رفتن تمام زندگیتان ندهید.

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید