پست روزانه

پست روزانه

اگر کسی را دیده‌اید که عمری را سپری کرده است و هیچ کس از او ناراضی نیست، هیچ کس از دست او آزرده نشده است، هیچ کس از او شکایتی ندارد و به قولی آزارش به مورچه نرسیده است به زنده بودنش شک کنید چون امکان ندارد کسی زنده باشد و آزارش به مورچه نرسیده باشد.

 

همانطور که امکان ندارد کسی زنده باشد، زندگی کند، حرکت کند، پرواز کند و جنب و جوش داشته باشد و انسانی از او نرنجیده باشد.

 

 انسان‌هایی که نگران این هستند که مبادا کسی از دست آن‌ها برنجد، مبادا کسی از دست آن‌ها دلخور شود به دلیل نگرانی هیچ کاری، هیچ حرکتی و هیچ جهشی و هیچ ریسکی نمی‌کنند، هم در حق خود و هم در حق دیگران ظلم کرده‌اند چون اگر ما دست به اقدامی بزنیم و یک فعالیت اجتماعی انجام دهیم صدها نفر می‌توانند از این اقدام ما #سود ببرند و زندگی صدها نفر متحول شود و در این بین شک نکنید که تعداد انگشت شماری هم از ما خواهند رنجید و بدون تردید اندک افرادی حتی از اقدامات ما خوشحال نخواهند شد و به ما #حسادت خواهند کرد.

 

 در طرح تغییرمان یادمان نرود که سعی کنیم این دلخوری‌ها و رنجش‌ها را به حداقل برسانیم ولی فراموش نکنیم که حذف صد در صد آن‌ها غیر ممکن است.

 

مبادا از ترس یک #اشتباه، صدها کار درست را انجام ندهیم مبادا به خاطر این که در دو صفحه دیکته نوشتن احتمال یک یا دو غلط را می‌دهیم اصلا دیکته ننویسیم. یادتان هست در دوران ابتدایی روزهایی که دیکته داشتیم برخی از بچه‌‍ها غیبت می کردند.

 

 آن‌ها جزو انسان‌های ترسویی بودند که از غلط داشتن می‌ترسیدند آن‌ها همان کسانی هستند که امروز دیکته‌های جامعه را نمی‌نویسند چون نمی‌خواهند یک یا دو غلط داشته باشند.

 

 در دیکته‌های جامعه و در دیکته تغییر تعداد درست‌ها را حساب می‌کنند و آن جاست که می‌شمارند شما حدود دو صفحه یا صد کلمه نوشته‌اید که نود و هشت کلمه را صحیح نوشته‌اید و تنها دو غلط دارید یعنی نود و هشت درصد بازدهی، سودآوری، #کارآفرینی و خدمت گزاری داشته‌اید.

 

در مسیر تغییر هم همین طور است، تغییر کنیم اگر گاهی با #شکست مواجه می‌شویم همه چیز را در همان شکست کوچک نبینیم و موفیت‌ها را ببینیم و بشماریم و خروجی نهایی را نگاه کنیم و ببینیم این شکست‌های کوچک ما را به چه موفقیت‌های بزرگی می‌رساند این محاسبه به همه ما این #انگیزه را می‌دهد که دیکته بنویسیم و از غلط نترسیم، تغییر کنیم و از اشتباه نهراسیم.

 

"دکتر علی شاه حسینی"

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید