پست روزانه

پست روزانه

همه ما یک همراه همیشگی داریم، بزرگترین یاور و دوستی که هیچگاه ما را تنها نمی‌گذارد. او می‌تواند ما را به جلو هل دهد و یا بعکس محکم نگه دارد و نگذارد حتی ذره‌ای به پیش رویم تا جایی که از سکون فسیل شویم.

 

 جالب اینجاست که او کاملا به فرمان ماست، اگر هنر محول کردن امورمان را با ظرافت، درایت و دقت به او داشته باشیم، می‌توانیم در سایه #آرامش یک زندگی شاهانه داشته باشیم ولی کمی اراده و قاطعیت و #اقتدار لازم است.

 

 این همراه که ما او را جدی نمی‌گیریم، خادم افراد بزرگ و دلیل ناکامی افراد ناموفق و زمین خورده است. او را  دریابیم، بپذیریم، آموزش دهیم، به خدمت بگیریم و آنقدر سماجت و قاطعیت به خرج دهیم تا ما برای او #تصمیم بگیریم، نه او برای ما.

 

این فرشته و یا برای برخی افراد هیولا، همان “عادت” است.

 

همان چیزی که بزرگان در خاطرات خود می‌نویسند :

 

.. عادت دارم صبح‌ها زود از خواب برخیزم.

.. عادت ندارم زیاد بخورم.

.. عادت دارم روزی نیم ساعت ورزش کنم.

. عادت ندارم تا دیر وقت بیدار بمانم.

 

چقدر محکم می‌گویند “دارم” و “ندارم” ، این همان ویژگی است که در مقدمه همین نوشته به آن اشاره شد.

 

چه کسی می‌تواند اینطور قاطعانه ادعا کند؟

چگونه عادت‌ها شکل می گیرند؟

 

چطور می‌توان عادت‌های تکرار شونده موثر در #زندگی را خلق کرد؟

 

بنویسیم که چه عادت‌هایی را در خودمان دوست نداریم و یا کدام عادت است که بیشتر اطرافیان در خصوص آن زیاد به ما انتقاد می‌کنند.

 

آن چه را که دوست دارید در شما اتفاق بیفتد، ابتدا کپی کنید و بعد عین آن را تقلید کرده و انجام دهید و آنقدر انجام دهید و تکرار کنید که ملکه ذهنتان و جزئی از وجودتان شود.

 

اگر می‌خواهیم به جای دیگری برسیم، چیزهای دیگری داشته باشیم باید عادت‌های جدیدی در خود ایجاد کنیم تا آدم دیگری شویم. پس با ایجاد عادت‌های جدید، زندگی جدیدی را تجربه کنیم و قله‌های جدیدی را فتح کنیم.

 

هر ویژگی را که دوست دارید انتخاب کنید، #الگوسازی کنید و سپس ذره ذره تمرین کنید تا به آن ویژگی #عادت کرده و آراسته به آن رفتار و منش شوید.

 

شما چه راه حلی پیشنهاد می‌دهید؟

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید