پست روزانه

پست روزانه

اکثر بچه‌ها در دوران کودکی به طور طبیعی کتاب خوان هستند، اما مواردی مشاهده می‌شود که آن‌ها انگیزه‌ای برای #کتاب خواندن ندارند، در این موارد، وظیفه پدر و مادر است تا فرزندان‌شان را به #کتاب_خوانی سوق دهند.

 

هنگامی که #کودک دلبندمان گیم بازی می‌کند، به #موسیقی گوش می‌دهد، به خرید می‌رود و یا هر کار دیگری انجام می‌دهد که باعث می‌شود او هیجان زده شود، فقط به فرزندانمان نگاه می‌کنیم و لذت می‌بریم، بدون شک با کتاب خواندن او هم، ما لذت خواهیم برد.  با روش‌های زیر می‌توانیم از کودکی شروع به ایجاد و پرورش انگیزه، برای کتاب خوانی نماییم.

 

کتاب بخوانیم، تا فرزندمان کتاب بخواند! بگذاریم کودک ما در مورد اتفاقاتی که پیرامون او رخ می دهد اطلاعات کسب کند، ما می‌توانیم با تشویق او به کتابخوانی؛ این کار را انجام دهیم. اگر فرزند ما نمی‌داند چطور باید کتاب بخواند، به او اجازه دهیم بخشی از کتاب را با خودمان بخواند.

 

یک کتابخانه کوچک در خانه خود درست کنیم. قفسه کتاب را با کتاب‌هایی که فرزندمان می‌خواهد بخواند، پر کنیم.

 

به فرزندمان اجازه دهیم انتخاب‌های خودش را انجام دهد. مثلا اجازه دهیم کتاب مورد علاقه‌اش را خودش انتخاب کند یا اگر ما انتخاب می‌کنیم، #استعداد و احساسات فرزندمان را در نظر بگیریم.

 

سعی کنیم کتاب‌های فعالیتی متناسب با سن فرزندمان را به او ارائه دهیم، تا این کتاب‌ها #مهارت های بیان، خلاقیت و حل مسئله را در کودک تقویت کنند.

 

برای کودک خردسال، می‌توانیم با نشان دادن #عکس‌های کتاب و کلماتی که آن تصاویر را توصیف می‌کنند، او را به کتاب علاقه‌مند کنیم، زیرا او در حال کشف محیط زندگی خودش است.

 

برای یک کودک بزرگ‌تر، می‌توانیم او را تشویق کنیم که به کتاب خانه #مدرسه خود مراجعه کند و با دوستانش در آن جا مشغول کتاب خوانی شود، همچنین به او پیشنهاد دهیم، چند کتاب از #کتابخانه قرض بگیرد و در خانه مشغول خواندن آن کتاب‌ها شود.

نظرات

    هیچ نظری ثبت نشده است
کاربر گرامی لطفا جهت درج دیدگاه وارد حساب کاربری خود بشوید